Aktualności

Najpiękniejszy koszyczek – konkurs dla szkół

31 MAR 2023
godz: 13:17

Koszyczek wielkanocny to nieodłączny symbol wielkanocny. Firma Cedrob po raz kolejny zorganizowała konkurs dla szkół, który zachęca do kultywowania tej pięknej tradycji. 

Ideą konkursu jest promowanie bogatej tradycji świątecznej wśród najmłodszych uczniów. W konkursie wzięło udział ponad 20 zaproszonych szkół i ośrodków szkolno-wychowawczych z regionu. Ich zadaniem było przygotowanie koszyczka z maksymalnie 10 pisankami i przesłanie jego zdjęcia do organizatorów.

Każda z placówek, biorących udział w konkursie, stworzyła piękny, ręcznie wykonany koszyczek, ozdobiony różnymi motywami wielkanocnymi. Do ich stworzenia oraz dekoracji wykorzystano najróżniejsze materiały. Oczywiście nie zapomniano o kolorowych pisankach, które są obowiązkowym elementem każdego świątecznego koszyczka. W każdej pracy widać było niezwykłe zaangażowanie i troskę o detale, których nie sposób nie doceniać. Jury składające się z przedstawicieli firmy oraz delegacji obecnych na głosowaniu szkół miało niełatwe zadanie wybrania najpiękniejszych prac. 

Wyłonione w konkursie koszyczki zostaną nagrodzone podczas uroczystej gali, która odbędzie się 3 kwietnia w Zespole Placówek Oświatowych w Kuczborku-Osadzie, która zajęła I miejsce w konkursie. Dla zwycięskich szkół przygotowano atrakcyjne nagrody finansowe, które pomogą rozwijać talenty młodzieży.


  • I miejsce i nagroda pieniężna w wysokości 3500 zł -  Zespołu Placówek Oświatowych w Kuczborku-Osadzie
  • II miejsce i nagroda pieniężna w wysokości 2500 zł -  Zespół Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Zielonej
  • III miejsce i nagroda pieniężna w wysokości 1500 zł -  Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieczfni Kościelnej
  • Wyróżnienie - nagroda pieniężna w wysokości 1000 zł -  Zespół Szkół w Lutocinie Samorządowej Szkoły Podstawowej w Lutocinie

Firma Cedrob organizując konkurs potwierdza swoją troskę o kultywowanie tradycji polskiej kultury. Warto zaznaczyć, że od wielu lat prowadzi działania na rzecz edukacji i kultury w Polsce. Wspiera różne przedsięwzięcia, takie jak festiwale czy akcje charytatywne.


Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki..