Aktualności

Polskie święto plonów

21 SIE 2023
godz: 11:25

Dożynki to polskie święto plonów, obchodzone tradycyjnie w sierpniu lub wrześniu, po zakończeniu żniw. Święto to ma bogatą tradycję, sięgającą czasów przedchrześcijańskich. W dawnych czasach były one okazją do podziękowania bóstwom za urodzaj, a także do wspólnej zabawy i ucztowania.

Współczesne dożynki to święto o charakterze religijnym i świeckim. Zwykle odbywają się one w niedzielę. Po uroczystej, dziękczynnej mszy świętej w kościele wierni udają się na dożynkowy plac, gdzie odbywa się dalsza ceremonia. Po części oficjalnej rozpoczyna się zabawa, integrująca lokalną społeczność.

W ubiegłą niedzielę, 20. sierpnia firma Cedrob S.A. była obecna na gminno-parafialnych dożynkach w Dzierzgowie. Była to doskonała okazja do podziękowania rolnikom za ich ciężką, codzienną pracę, także możliwość, aby spotkać się ze specjalistami Cedrob Pasze i porozmawiać o najważniejszych tematach w branży rolnej. Rolnicy, którzy byli zainteresowani współpracą z marką Cedrob Pasze, mogli poznać szeroką ofertę mieszanek paszowych dla drobiu oraz trzody chlewnej, a także porozmawiać o warunkach skupu zbóż. 

Ponadto na firmowym stoisku serwowaliśmy naszym gościom kiełbaski z grilla, podane z pieczywem i klasycznymi sosami. Dodatkowym atutem była piękna pogoda, która sprawiła, że wydarzenie to było jeszcze bardziej atrakcyjne dla mieszkańców Dzierzgowa i okolic, sprzyjając sąsiedzkim spotkaniom na świeżym powietrzu.

Bogaty plan wydarzenia przewidywał dużo atrakcji dla najmłodszych mieszkańców gminy. Na szkolnym placu stanęły dmuchane zamki, trampolina i wodne kule. Dla tej nieco starszej publiczności organizatorzy zadbali również o stronę muzyczną. Od godziny 16:30 na scenie wystąpił zespół EVEREST, a później w trwającej do północy części zabawy zespół RESPECT.

Cedrob S.A. chętnie angażuje się w organizację dożynek w różnych miejscach Polski, zarówno na szczeblu gminnym, powiatowym oraz wojewódzkim. Jest to wyraz naszego przywiązania oraz szacunku do tradycji i kultury na polskiej wsi.

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki..