Aktualności

Rozpoczęto cykl szkoleń „Cedrob Avi Akademia”

30 PAŹ 2023
godz: 08:38

Medycyna weterynaryjna jest dziedziną, która rozwija się bardzo dynamicznie Nowe technologie, metody leczenia i diagnostyki pojawiają się na rynku z dużą częstotliwością. W związku z tym, aby zapewnić, jak najlepszą kontrolę oraz opiekę nad fermami drobiu reprodukcyjnymi i hodowlanymi w Cedrob S.A. rozpoczęto cykl szkoleń pt. „Cedrob Avi Akademia”, której inauguracja miała miejsce 25. października br. w Sali konferencyjnej w Myślinie, k. Bieżunia.– Kładziemy duży nacisk na rozwój, doskonalenie oraz podnoszenie kwalifikacji naszego Zespołu, dlatego podjęliśmy się organizacji cyklu szkoleń z zakresu leczenia drobiu, ich dobrostanu, właściwej profilaktyki oraz diagnostyki chorób drobiu, podkreślił dyrektor.

Grzegorz Trojanowski, dyrektor Zakładu Usług Weterynaryjnych

 


Cedrob Avi Akademia przewiduje spotkania szkoleniowe raz w miesiącu, do końca 2024 roku. Podczas wykładów zostaną poruszone kluczowe kwestie z zakresu hodowli drobiu m.in.:

  • Szczegółowe omówienie wybranych chorób drobiu – choroby bakteryjne, pasożytnicze i wirusowe, 
  • Protokoły diagnostyczne, różnicowanie dróg zakażenia (pionowe vs. poziome), strategie przeciwdziałania i terapeutyczne, 
  • Podstawy bioasekuracji oraz dezynfekcji ferm drobiu,
  • Weryfikacja skuteczności zabiegów mycia i dezynfekcji ferm wraz z oceną przygotowania ferm na wstawienie.


Szkolenie poprowadzi dr hab., prof. UW-M Marcin Śmiałek z Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie, który na co dzień aktywnie współpracuje Zakładem Usług Weterynaryjnych Cedrob S.A. w ramach działalności laboratorium SLW BIOLAB Ostróda, gdzie zajmuje się diagnostyką chorób drobiu. Wyróżnia się on nadzwyczajną wiedzą oraz znajomością z zakresu chorób drobiu, ich leczenia oraz zapobiegania. - Cedrob Avi Akademia jest usystematyzowaną strukturą przekazywania wiedzy, służącą jej utrwaleniu oraz stworzeniu obszernego kompendium wiedzy od A do Z, które usprawni i ułatwi codzienną pracę Lekarzy i Techników weterynarii na fermie drobiu, podkreślił Pan Marcin.  

Lekarze oraz technicy weterynarii stanowią trzon zespołu Zakładu Usług Weterynaryjnych Cedrob S.A.. Wykonują szereg zadań, które są niezbędne do zapewnienia zwierzętom dobrej kondycji zdrowotnej oraz jak najlepszych warunków do wzrostu i rozwoju. Cedrob Avi Akademia z pewnością pozwoli im usystematyzować aktualną wiedzę oraz pozyskać nowe umiejętności i kompetencje, niezbędne do wykonywania ich pracy na najwyższym poziomie.

Spotkanie inauguracyjne zakończyło się wspólnym obiadem, który był też dobrą okazją do integracji zespołu, bezpośredniej rozmowy i wymiany doświadczeń między pracownikami, którzy na co dzień pracują w różnych regionach Polski.


Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki..