Aktualności

„Wielkanocny koszyczek z pisankami” – edycja 2024

25 MAR 2024
godz: 15:06


Koszyczek z wielobarwnymi jajkami i różnym potrawami przeznaczonymi do poświęcenia to nieodłączny symbol świąt Wielkiej Nocy. „W Wielką Sobotę ognia i wody naświęcić, bydło tym kropić i wszystkie kąty w domu” – pisał Mikołaj Rej w połowie XVI wieku. Wedle ludowych przekazów święcenie darów Bożych miało i ma zapewnić dostatek oraz urodzaj. W tę przepiękną tradycję  po raz kolejny wpisała się nasza firma, organizując konkurs dla placówek oświatowo-wychowawczych z terenu północnego Mazowsza pod hasłem „Wielkanocny koszyczek z pisankami”.

Ideą konkursu jest promowanie staropolskich obrzędów i zwyczajów wielkanocnych wśród najmłodszych uczniów. W tym roku wzięło w nim udział 25 szkół i ośrodków edukacyjno-wychowawczych z naszego regionu (w roku minionym było ich około 20). Ich zadaniem było przygotowanie koszyczka z maksymalnie 10 pisankami i przesłanie zdjęcia pracy do organizatora.

Każda z placówek, biorących udział w konkursie, stworzyła piękny, ręcznie wykonany koszyczek, ozdobiony różnymi motywami wielkanocnymi. Do ich stworzenia oraz dekoracji wykorzystano najbardziej pomysłowe materiały. W każdej pracy widać było niezwykłe zaangażowanie i wyjątkową troskę o detale, które musiały budzić niekłamany podziw. Jury składające się z przedstawicieli firmy oraz delegacji obecnych na głosowaniu szkół miało niełatwe zadanie wybrania najbardziej oryginalnych prac. 

Wyłonione w konkursie koszyczki zostały nagrodzone podczas uroczystej gali, która odbyła się 25 marca w Szkole Podstawowej w Starych Kosinach, zdobywcy I miejsce w konkursie. Dla laureatów przygotowano atrakcyjne nagrody finansowe.


A oto lista zwycięzców:

  • I miejsce i nagroda pieniężna w wysokości 3500 zł - Szkoła Podstawowa w Starych Kosinach
  • II miejsce i nagroda pieniężna w wysokości 2500 zł - Szkoła Podstawowa w Strzegowie 
  • III miejsce i nagroda pieniężna w wysokości 1500 zł - Szkoła Podstawowa nr 1 w Żurominie 
  • Wyróżnienie – nagroda pieniężna w wysokości 1000 zł - Szkoła Podstawowa w Raczynach


Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do udziału za rok!

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki..