Aktualności

Najlepsi hodowcy kaczek i gęsi wyróżnieni przez Duck Goose Poland

29 LIS 2023
godz: 15:17

– Kolejny rok z rzędu nagrodziliśmy najlepszych w Polsce hodowców kaczek i gęsi. Za hodowlą tych gatunków drobiu przemawia interesujący biznes, ale i ogrom tradycji kuchni staropolskiej. To także skojarzenie z niepowtarzalnym smakiem i walorami odżywczymi mięsa z kaczki oraz gęsi – mówi Piotr Pikus, kierownik działu kontraktacji drobiu wodnego Duck Goose Poland, zakładu Cedrob S.A. 

W ostatnich dniach odbyły się spotkania z najlepszymi hodowcami drobiu wodnego w Polsce. Wzięło w nich udział ponad 200 kontrahentów Duck Goose Poland (DGP). Była to okazja do podsumowania rocznych wyników produkcyjnych oraz strategicznych planów rozwoju i działania na kolejne 12 miesięcy. Ponadto zaproszeni goście uczestniczyli w warsztatach szkoleniowych z zakresu Bioasekuracji oraz dobrostanu. 


Uhonorowano dziewięciu najlepszych producentów żywca kaczego i gęsiego, którzy otrzymali pamiątkowe statuetki i tytuł „Partner 2023”:

  • hodowcy kaczki: Mateusz Wójcik, Mateusz Jakubowicz, Karol Kornacki oraz Łukasz Kulesza 
  • hodowcy gęsi: Dawid Jędro, Piotr Jendraszek, Stanisław Pomianowski oraz Janusz i Zbigniew Jabłonowscy


 Trzeba po prostu lubić to, co się robi i mieć szacunek do partnera w interesach – definiuje receptę na sukces w hodowli kaczek Mateusz Wójcik, 26-latek, jeden z wyróżnionych (drugi raz z rzędu) hodowców kooperujących z DGP. Przejął ojcowiznę 5 lat temu. W jednym 6-tygodniowym cyklu hoduje na przedmieściach Łodzi ok. 16 tys. kaczek, co daje w ciągu roku wynik ok. 100 tys. sztuk. – Są terminowi, rzetelni, dotrzymują słowa – ocenia Duck Goose Poland. – Czego mi brakuje? Przydałaby się na pewno szeroko zakrojona akcja marketingowa promująca kaczkę. Jemy zdecydowanie za mało tego bardzo wartościowego mięsa – podkreśla. 


Cieszę się, że gęsina wraca powoli do łask Polaków, choć na razie głównie w dniu świętego Marcina. Chciałbym, żeby to szlachetne mięso było tak u nas popularne, jak indyk w USA.

– Stanisław Pomianowski


– Cedrob gwarantuje mi stabilny byt na niełatwym rynku i w 100 proc. realizuje warunki kontraktu – zapewnia Stanisław Pomianowski, kolejny z wyróżnionych hodowców gęsi przez DGP, mieszkaniec Korytowa na Mazowszu. Tuczem drobiu wodnego zajmuje się od 2012 r., hodując w jednym cyklu (16 tygodni) 10 tys. gęsi i również w jednym 10 tys. kaczek.
Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki..