Zamknięty obieg produkcji "od ziarna do stołu"
Zbudowanie zamkniętego łańcucha produkcji zapewnia Cedrob przewagę konkurencyjną, niezależność od dostaw zewnętrznych i wahań cen, a konsumentom daje gwarancję otrzymania żywności najwyższej jakości.
W modelu od „ziarna do stołu” poszczególne zakłady odpowiadają za konkretne etapy produkcji. Umożliwia to szczegółową kontrolę jakości i optymalizację kosztów. Dzięki wieloletnim inwestycjom Cedrob udało się zbudować kompletny łańcuch produkcji. Tworzy go dziś kilkadziesiąt podmiotów.
Konsument
Polski drób doceniany jest przez klientów na rynku rodzimym i europejskim. Przy zachowaniu restrykcyjnych norm transportowych, produkty trafiają do sklepów i na stoły konsumentów w Polsce oraz do ponad 70 krajów na całym świecie.
Sklep
Konsumentom i partnerom biznesowych, takim jak hurtownie i sklepy dajemy gwarancję otrzymania żywności najwyższej jakości.
Produkt
Nasi klienci otrzymują najwyższej jakości świeże i mrożone mięso z kurczaka, kaczki i gęsi, w postaci tuszek i elementów w różnych wariantach pakowania. W ofercie posiadamy także szeroki wybór produktów przetworzonych - wędlin, kiełbas i dań gotowych.
Ubojnie
Na doskonałe wyniki produkcji mięsa drobiowego pracuje sześć nowoczesnych obiektów. Mięso produkowane jest zgodnie z międzynarodowymi standardami jakościowymi (BRC, IFS) przy zachowaniu wysokich norm dobrostanowych, sanitarnych i weterynaryjnych. i przepustką na rynki całego świata. Innowacyjne rozwiązania technologiczne stosowane w funkcjonujących ubojniach drobiu stawiają Cedrob w czołówce przedsiębiorstw inwestujących w rozwój na skalę globalną.
Fermy tuczowe
Z nowoczesnych ferm zarodowych pisklęta po okresie przejściowym trafiają do budynków inwentarskich, gdzie prowadzony jest tucz. Spółka ściśle współpracuje z producentami żywca drobiowego w zakresie brojlera, kury rosołowej mięsnej, kaczki oraz gęsi owsianej. W tym rozumieniu Cedrob jest wzajemnie komplementarnym systemem podmiotów.
Funkcjonujące obiekty wyposażone są w najnowocześniejsze technologie do hodowli drobiu, co sprzyja zachowaniu odpowiedniego dobrostanu zwierząt. We wszystkich obiektach prowadzona jest wspólna profilaktyka zootechniczno-weterynaryjna. Obiekty hodowlane wyposażone są w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, m. in. w system rusztowy.
Fermy zarodowe i wylęgarnie
Obieg produkcyjny rozpoczyna się na fermach reprodukcyjnych. Ich funkcjonowanie w strukturach Cedrob daje odbiorcom piskląt 100% bezpieczeństwo oraz gwarancję wysokiej jakości dostaw.
We wszystkich obiektach prowadzona jest wspólna profilaktyka zootechniczno weterynaryjna. Obiekty hodowlane wyposażone są w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, m. in. w system rusztowy, który umożliwia zbiór mniej zabrudzonych jaj ściółkowych.
Zalężone jaja z ferm reprodukcyjnych trafiają do wylęgarni w Pawłowie, Skarżynku, Kossobudach, Mławie, Nowym Tomyślu, Tulcach oraz Gnieźnie, gdzie wykluwają się kurczęta i pisklęta kaczek oraz gęsi. Łączne moce przerobowe trzech zakładów to ponad 520 mln jaj wylęgowych w skali roku. Firma ma 100 % wpływ na jakość surowca, który trafia do klienta.
Pasza
Hodowcy żywca drobiowego dostarczający surowiec dla spółki zaopatrują się w pasze wyprodukowane w Zakładzie Produkcji Pasz, funkcjonującym w strukturze Cedrob od 2007 roku. W ramach Cedrob Pasze działają jedne z najnowocześniejszych, w pełni zautomatyzowanych obiektów w Polsce w Gumowie, Raciążu, Rypinie i Ligocie Dolnej, o łącznej mocy produkcyjnej 1,4 mln ton rocznie. Całkowita produkcja i sprzedaż pasz w 2019 r. wyniosła 1,1 mln ton.
Każdego roku Cedrob Pasze od lokalnych rolników skupuje setki tysięcy ton zboża: pszenicę, kukurydzę (w tym kukurydzę mokrą), pszenżyto, jęczmień. Z zakupionych zbóż produkujemy mieszanki paszowe dla kurcząt rzeźnych, indyków rzeźnych, kur stad reprodukcyjnych mięsnych i nieśnych, a także kur towarowych, kaczek, gęsi oraz trzody chlewnej.