Aktualności

Organizacja spotkań z hodowcami kaczek i gęsi – korzyści dla wszystkich

13 LUT 2024
godz: 15:10


W ostatnim czasie można zaobserwować wyraźny wzrost znaczenia hodowli kaczek i gęsi w Polsce. Wraz z tym trendem ewoluują również standardy utrzymania drobiu wodnego, które stawiają przed hodowcami oraz producentami mięsa wiele wyzwań. Troska o dobrostan, wysoką jakość produktu przy jednoczesnej presji cenowej i konieczności dostosowania do zmieniających się przepisów sprawiają, że wymiana wiedzy i doświadczeń staje się kluczowym elementem rozwoju tej gałęzi hodowli.

2 lutego br. w Kaźmierowie oraz 9 lutego w Chełmżycy odbyły się spotkania szkoleniowe z hodowcami kaczek oraz gęsi, kontraktującymi skup drobiu wodnego w Cedrob S.A. Organizatorem był Zakład Duck Goose Poland, odpowiedzialny bezpośrednio za ofertę i współpracę w ramach kontraktacji,  a partnerem merytorycznym był Zakład Produkcji Pasz.


- Początek roku to bardzo dobry czas na organizację konferencji szkoleniowo- integracyjnych. Jest to okazja do omówienia z hodowcami planów wstawień, bieżących tematów oraz wczesnego przeciwdziałania potencjalnym zagrożeniom, co finalnie minimalizuje ryzyko strat oraz podnosi efektywność produkcji.

Piotr Pikus, kierownik Działu Kontraktacji DGP.


Aktywny dialog z hodowcami był solidną bazą do poszerzenia  wiedzy na temat aktualnych trendów w hodowli, żywieniu i trosce o dobrostan. Goście mieli okazję wysłuchać ciekawych prelekcji, przygotowanych przez Czesława Szlagowskiego, dyrektora ds. sprzedaży w Zakładzie Produkcji Pasz Cedrob S.A., który zaprezentował wyniki sprzedaży pasz dla drobiu za ubiegły rok oraz omówił aktualną kondycję sektora drobiarskiego w Polsce oraz w Europie. Następnie Paweł Hefta, Kierownik sekcji drobiu wodnego w Zakładzie Usług Weterynaryjnych Cedrob S.A., podczas swojego wystąpienia podkreślił znaczenie bioasekuracji w hodowli, która jest kluczowym czynnikiem wpływającym na zdrowie i dobrostan zwierząt, a w konsekwencji opłacalność produkcji.


- Dzięki takim spotkaniom wzmacniamy relacje z naszymi hodowcami, poznajemy ich oczekiwania, co pozwala nam jeszcze lepiej dopasować naszą ofertę do ich potrzeb

Czesław Szlagowski, dyrektor ds. sprzedaży Cedrob Pasze.


Hodowla oraz produkcja polskiej kaczki i gęsi cieszą się coraz większym zainteresowaniem, będąc atrakcyjnym kierunkiem rozwoju dla krajowych producentów rolnych. Prognozy te opierają się na rosnącym popycie na polskie produkty drobiowe na rynku krajowym i zagranicznym. Trendy konsumenckie zmierzają ku zdrowszemu i bardziej świadomemu odżywianiu. W tym kontekście mięso kaczki i gęsi zyskuje na popularności, będąc postrzegane jako produkt zdrowy, bogaty w wartości odżywcze.Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki..