Aktualności

Znamy laureatów konkursu „Wykonaj kartkę wielkanocną”

25 MAR 2024
godz: 14:52

Wielkanoc to poza głębokim wymiarem religijnym – radości ze zmartwychwstania Zbawiciela – również czas spotkań w gronie najbliższych, wspólnego spędzania czasu i wyjątkowej okazji do składania sobie życzeń. O całej tej ważnej otoczce Wielkiej Nocy dobrze pamięta nasza firma, która od lat organizuje dla dzieci swoich pracowników konkurs „Wykonaj kartkę wielkanocną”.

Nadrzędnym celem inicjatywy jest pielęgnowanie bogatej tradycji Świąt Wielkanocnych wśród najmłodszych oraz inspirowanie ich do twórczego działania. Tematem konkursu jest kartka wielkanocna, adresowana do osób kochanych i przyjaciół, przygotowana przez dziecko dowolną techniką plastyczną. Jury nagradza kreatywność, staranność wykonania, zgodność z tematyką konkursu oraz wartość artystyczną kartki. Technika przygotowania dzieła była przez lata dowolna, ale często wręcz olśniewała pomysłowością. Na kartach widzieliśmy na przykład baranka z popcornu, koszyczek z kaszy gryczanej, czy zajączka z wacików kosmetycznych.

- Z ogromną satysfakcją obserwujemy jak z roku na rok rośnie liczba uczestników naszego konkursu, podkreśla Anna Wiśniewska, kierownik DPiR w Cedrob S.A.

W 2021 roku w wielkanocnej edycji konkursu wzięło udział około 60 dzieci, w 2022 r. 212, rok później około 300, a do obecnej tury kreatywnej rywalizacji zgłosiła się rekordowa liczba dzieci – 370! 

- Podziwiamy ich zaangażowanie, wysiłek oraz wybitne zdolności plastyczne. Niezmiennie prace te nas wzruszają i wprowadzają w świąteczny nastrój, dodaje Anna Wiśniewska.

Uroczysta Gala tegorocznej edycji konkursu „Wykonaj kartkę wielkanocną” odbyła się 22 marca w ciechanowskim kinie „Łydynia”. Wszyscy uczestnicy otrzymali paczki ze słodyczami. Najmłodsi (do 8 lat) mogli obejrzeć film „Kung Fu Panda 4”, a laureaci w tej kategorii otrzymali vouchery do sklepów sieci „Smyk”. Z kolei starsi (9-12 lat) obejrzeli film „Za duży na bajki”, a zwycięzcy w tej grupie wiekowej mogli wykorzystać vouchery do sklepów „Martes Sport”. 


LISTA ZWYCIĘZCÓW KONKURSU: 


KATEGORIA DO 8 LAT:

I miejsce - Nadia Olewnik

II miejsce - Klaudia Orłowska 

III miejsce - Miłosz Ludwiński-Kwiatkowski 

Wyróżnienia: 

- Dominik Wojciechowski

- Marcelina Staszewska

- Staś Gulczyński

- Lena Komorowska

- Miłosz Wojdyło

- Oskar Brodowicz

- Zofia Krzyżanowska


KATEGORIA 9-12 LAT 

I miejsce - Konrad Jasiński 

II miejsce - Laura Stancel 

III miejsce - Alicja Kruszewska 

Wyróżnienia:

- Antonina Dzięgielewska

- Tomasz Kaniewski

- Julia Leśniewska

- Alicja Filipowicz

- Olena Jeznach

- Gabreil Gawroński

- Bartosz Mokrzycki

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy! 

Jednocześnie zapraszamy do kolejnej edycji!Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki..